Exosomy –  nová revolúcia v omladení pokožky

Ešte ste o nich nepočuli? Nevadí, pozorne si prečítajte článok a dozviete sa všetko potrebné a možno aj viac…. a pozor, nie sú exosomy ako exosomy. Na trhu je množstvo produktov a preto dávajte pozor pri výbere toho správneho.

Exosomy si môžeme jednoducho predstaviť ako poštárov, ktorí roznášajú dôležité dokumenty a informácie na rôzne miesta, tak aby všetko fungovalo. Nájdeme tu rôzne molekuly vrátane proteínov, lipidov a nukleových kyselín, ktoré sa transportujú do buniek podľa potreby. Chcete donútiť bunku aby vyrábala kolagén? Alebo podporiť regeneráciu pokožky na bunkovej úrovni? Toto a ešte omnoho viac exosomy dokážu.

Exosomy sa vyznačujú vysokou regeneráciou pokožky, silnými protizápalovými účinkami, anti-aging efektom, a majú rozjasňujúce účinky na pokožku! Sú efektívnejšie ako plazmaterapia, s ktorou ich možno kombinovať, a sú vhodné najmä u pacientov s kožnými ochoreniami ako napr. atopická dermatitída.

Kde všade môžeme zúročiť potenciál exosomov?

  1. Regenerácia pleti – ako je hojenie rán z časti funguje na medzibunkovej komunikácii práve prostredníctvom exosomov kožných buniek. Exosomy tak aktívne podporujú regeneráciu pokožky a zlepšujú jej textúru.
  2. Podpora tvorby kolagénu – exosomy sú dobré v komunikácii vedia napr. bunkám povedať, že musia produkovať viac kolagénu, ktorý sa už postupujúcim vekom prestáva vytvárať.
  3. Dávka hydratácie – exosomy tiež môžu obsahovať hydratačné látky, ktoré krásne dopravia až do hlbokých štruktúr pleti.
  4. Boj s pigmentovými škvrnami – exosomy môžu podporiť zníženie produkcie melanínu, pigmentov, ktoré spôsobujú stmavnutie pokožky.
  5. Posilnenie ochrannej bariéry pokožky – kožná bariéra je naším ochrancom pred UV žiarením,  znečistením a ďalšími vplyvmi vonkajšieho prostredia.  Exosomy nielen pomáhajú pokožke regenerovať ale taktiež posilujú kožnú bariéru a predchádzajú tým jej poškodeniu.

Aplikácia exosomov: 

Pomocou microneedlingu samostatne alebo v kombinácii, napríklad s Morpheus8. Protokol ošetrení určí náš lekár podľa stavu pokožky a problému. Zvyčajne sa však odporúča 3-5 ošetrení v 2-týždňovom intervale.

Keďže exosomy naozaj predstavujú prelomovú novinku v rámci estetickej či regeneratívnej medicíny, odporúčame vám toto ošetrenie u nás vyskúšať a presvedčiť sa tak o ich účinkoch. Súhlasíte? Objednajte sa k nám na konzultáciu

Obsah článku

Krajšia Tvár

Krajšie Prsia

Krajšie Telo

atraktívnejší muž